A "forgalom utáni díjszabás korrekció" kifejezés arra utal, hogy egy adott szolgáltatás vagy termék ára vagy díjszabása változik a felhasználók vagy vásárlók által generált forgalom vagy felhasználás alapján. A Konyhamester 3.0. rendszerben, amelyet 2023.06.01-től vezettünk be, a csomagokhoz hozzáadtunk egy új elemet, a forgalom utáni díjszabás korrekciót.
Engedj meg, hogy részletesebben kifejtsem, hogy a meglévő és leendő előfizetők megértsék és meg tudják hozni a megfelelő döntést a csomagválasztás előtt. Az új koncepció a csomagok hatékonyságon alapuló besorolásával érkezik. Ez előnyös mind a vásárlók, mind a fejlesztők számára. A vásárlók nem vesznek nagyobb csomagot, mint amire valójában szükségük van, és nem fizetnek olyan szolgáltatásokért, amiket nem tudnak kihasználni. A fejlesztők pedig nem feleslegesen dolgoznak olyan szolgáltatásokért, amiket a megrendelők nem használnak.
A kezdetek mindig nehezek, és nehéz eldönteni, mire van valójában szükségünk. Ilyenkor az ember inkább biztosra megy, és olyan szolgáltatásokat vesz igénybe, amiket soha nem fog kihasználni. Hogyan védi meg a fejlesztő a megrendelőt az ilyen túlfizetéstől? Csomagokat készítünk, amelyek mindent tartalmaznak, amire a megrendelőnek szüksége lehet. Így reméljük, hogy a megrendelő elcsábul egy olcsóbb vagy drágább csomag felé. Ez azonban rossz üzlet a fejlesztő számára, mert olyan szolgáltatásokat és munkát nyújt ingyen a megrendelőnek, amelyekért valójában fizetnie kéne. Ugyanakkor nem teheti meg, hogy minden funkciót és szolgáltatást piaci áron számítson fel, majd összeadja és hozzáadja a végösszeget. Ez azért nem jó ötlet, mert a megrendelőnek elképesztően magas költséget eredményezhet a végén. Ekkor a fejlesztőnek meg kell találnia a megoldást, és egy képzeletbeli árat kell kitalálnia. Ez a megrendelő számára előnyös, de a fejlesztő számára hátrányos.
A jó megoldás az, ha a fejlesztő hatékonyság alapján árazza a csomagokat. Ha a megrendelőnek kevés szolgáltatásra van szüksége, akkor az olcsóbb csomagot választhatja, ha pedig többre, akkor a drágább csomagot választhatja. Így a csomagok árai tükrözik a valós felhasználás mértékét. A forgalom utáni díjkorrekció szabály segít feloldani az említett ellentétet. Minél jobban kihasználjuk a szoftvert, annál nagyobb költséget jelent a fejlesztőnek, és minél kevésbé használjuk ki a csomagot, annál kisebb költséget jelent a fejlesztőnek.
Minden fejlesztés tartalmaz további ráépülő harmadik felek szolgáltatásait, mint tárhely, villanyszámla, backup szerver stb. Ezeknek havi használati költsége van, melynek a mértéke használat arányos és minél többet használja a megrendelő ezeket a szolgáltatásokat annál magasabbak a költségek, mint például a villanyszámla vagy a munkabérek. Minél jobban megerőltetjük a fejlesztő vállalkozását a többlet túlhasználással, annál többet kell fizetnie a folyamatosan növekvő költségek miatt a fejlesztő cégeknek, amit a megrendelő nem kompenzál hiszen fix díjjal azt megfizette. De ez egy hamis kép! A folyamat végén a fejlesztő feladja a fejlesztést, és a megrendelő marad szolgáltatás nélkül, és nem érti, miért nem folytatja a fejlesztő a megkezdett munkát.
De miért is növekednek ezek a költségek?
Mivel a megrendelő egyre többet használja a fejlesztőtől, egyre többet kérnek a ráépülő szolgáltatók. Ennek oka az eltérő árképzési modellben rejlik. A fejlesztő fix összegeket kér, míg a ráépülő szolgáltatók a forgalom után számolnak díjat. És itt van a probléma gyökere. A forgalmi díjszabás korrekció ezt az ellentétet hivatott megoldani.
A forgalom utáni díjkorrekció akkor lép életbe, amikor valaki átlépi azt a határt, amikor már a vállalkozás által használt forgalmat beépítették a fix csomagdíjba, de a vállalkozás nem szeretne váltani csomagot vagy többet fizetni, mint két csomag közötti árkülönbség. Ez az ellentét az, amit a korrekció megold. Nem szükséges a csomagváltás, ha valaki kinőte a csomag korlátait, akkor csak a meghaladó forgalmi igényekre kell külön díjat fizetnie a szolgáltatás többlettel, nem pedig a csomagok közötti árkülönbséget. Ha a meghaladó igények mértéke eléri a csomagváltás többletköltségét, a megrendelő örömmel vált csomagot. Ezzel a fejlesztő is elégedett, mert nem kell további veszteségeket vagy a megrendelő által generált veszteségeket a jövőben saját díjak csökkentésével megfizetnie. Tehát mindenki csak azt fizeti ki, amit valóban használ, ami mindkét fél számára előnyös.
Tájékoztató: Az elektronikus kereskedelmi szolgáltatásokról és az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény 4. §-a szerinti tájékoztatás. A Net Világ Technology® Varga Jácint e.v. (a továbbiakban: Net Világ Technology) által közzétett minden elérhető információ nem minősül szakmai vagy egyéb tanácsadásnak, szolgáltatásnak. A Net Világ Technology® (Varga Jácint e.v.) mindent megtesz annak érdekében, hogy pontos, naprakész és konkrét információkat közöljön. Az információmegosztás célja a témák általános és/vagy részletes megvitatása, de nem teljes spektrumában. A közzétett információk tájékoztató jellegűek, a Net Világ Technology (Varga Jácint e.v.) nem vállal garanciát azok helyességére vagy hiánytalanságára. A Net Világ Technology® nem vállal felelősséget a fent említett információk további felhasználásáért. A felhasználó ezeket saját felelősségére használja fel. 2. Szerzői jogi értesítések A Net Világ Technology® (Varga Jácint e.v.) által közzétett valamennyi dokumentumok vagyoni joga a Net Világ Technology® (Varga Jácint e.v.) illeti meg. Minden további felhasználáskor a forrásukat meg kell jelölni. Ilyen dokumentumra hivatkozva az információ jelentésének és értelmének állandónak kell maradnia. A Net Világ Technology® (Varga Jácint e.v.) nem vállal felelősséget az ilyen cselekményekből eredő következményekért. 3. Szerződéses dokumentumok A Net Világ Technology® (Varga Jácint e.v.) felelősséget vállal a kifejezetten a Net Világ Technology® szerződéses kötelezettségeiből származó információkért. Ennek betartásáért a Net Világ Technology (Varga Jácint e.v.) a szerződésben foglaltak szerint és a Polgári Törvénykönyvben foglaltak szerint felelős (Magyarország).